Celoročně obyvatelné mobilní domy

Mobilní domy splňují veškeré požadavky pro bydlení a dokážou plně nahradit bydlení ve zděném domě. To znamená, že se nemusí jednat pouze o víkendovou chatu, ale o plnohodnotné celoroční bydlení pro vaši rodinu. Celý proces budování mobilního domu je navíc daleko jednodušší a rychlejší než u klasické zděné stavby. Nebudete k tomu potřebovat ani stavební povolení.

Bydlení v celoročním mobilním domě je komfortní díky kvalitní izolaci. Pro celoroční mobilní domy jsou zpravidla používány okna s dvojitým zasklením a s dodatečnou zesílenou izolací. V mobilním domku si můžete vytápět elektřinou, plynem nebo třeba krbovými kamny. K ohřevu vody často slouží bojler či průtokový ohřívač, využít lze ale i solární systém a tepelné čerpadlo. Náklady na pořízení a spotřebu energií u zatepleného mobilního domu jsou v porovnání s ostatními stavbami několikanásobně nižší.

Celoroční mobilní domy mohou mít širokou škálu prostorového uspořádání i vnitřního vybavení. Mobilní domy jsou vyráběny v montážní hale a na pozemek jsou dovezeny jako hotový komplet i s vnitřním zařízením a nábytkem.