Vytápění mobilního domu

Mobilní domy s dostatečnou izolací jsou vhodné i pro celoroční bydlení. Jak je to s jejich vytápěním? Téma vytápění mobilního domu si přiblížíme v následujících řádcích.

Vytápění a udržení tepla v mobilním domě může být snadné, efektivní a s minimem nákladů.

Způsobů vytápění se nabízí hned několik. Nejčastěji se k vytápění mobilního domu používají plynová topidla, která mohou vzhledově připomínat krb. Další oblíbenou variantou je elektrické topení. Doba zahřátí je u něj velmi rychlá a je vhodné i pro neočekávané ochlazení v jarních a podzimních měsících. Častou alternativou vytápění mobilního domu je také vytápění s elektrokotlem.

V mobilním domě lze využívat i podlahové topení. K tomu slouží topná folie, na kterou lze položit koberec. Pokud chcete vsadit na obnovitelné zdroje, ideální volbou jsou solární kolektory nebo tepelná čerpadla.

Za zvážení také stojí instalace klimatizace do mobilního domu s venkovním agregátem. Během léta vám mobilní dům příjemně ochladí, v zimě zase jednoduše vyhřeje interiér na optimální teplotu. Pro vaše dotazy ohledně vytápění mobilního domu nás kontaktujte. Rádi vám poradíme.